Apie jungtinės poskyrių grupės išvyką į Stokholmą

2020 vasario 7
PD poskyrio informacija

Sausio 31 – vasario 2 d. draugės Laimos (Minderienės) pakviesta dalyvavau TPA LS Policijos departamento ir Viešojo saugumo tarnybos poskyrių organizuotoje kelionėje Vilnius – Talinas – Stokholmas.

Kelionė prasidėjo gūdžią naktį, bet, patogiai įsitaisius erdviame, baltame, lyg gulbė, autobuse, išgirdus kelionės vadovo Deivido (Kerulio) padrąsinantį pasveikinimą ir draugišką šurmulį aplinkui, bloga nuotaika ir nerimas išsisklaidė.

Jau bevažiuojant į Estijos sostinę Taliną (su trumpais sustojimais ir pabendravimais) pasijuto nuoširdi, draugiška atmosfera.

Taline pirmiausiai aplankėme Kadriorgo parką, apimantį apie 70 hektarų, pradėtą kurti 1718 m. Rusijos caro Petro I įsakymu. Pasivaikščiojome promenada, apžiūrėjome prezidento rūmus. Paskui atvykome į Talino senamiestį, kuris 1997 m.  įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Įspūdingos istorinės vietos, labai daug lankytinų objektų, nuo kurių gausos ir Deivido suteiktos informacijos apie juos man susimaišė vaizdai, mintys, todėl tiksliai neapibūdinsiu, ką aplankėme ir matėme, nes galiu būti netiksli. Gardžiai papietavę, patraukėme į nuostabų kruizinį laivą „Baltic Queen“ (Baltijos karalienė). Man ir mano draugams plaukimas keltu buvo nauja patirtis. Įspūdinga  šou programa, šokiai ir bendravimas dar ilgai išliks mūsų prisiminimuose.

Ryte pasiekėme Švedijos sostinę – Stokholmą, įsikūrusį ant 14 salų. Miestas įspūdingas – viduramžių pastatai ir moderni šiuolaikinė architektūra. Didžiausią įspūdį paliko Stokholmo miesto Rotušė, kurios salėse (Mėlynojoje ir Auksinėje) puotaujama po Nobelio premijų įteikimo.

Bene didžiausią įspūdį padarė Vazos muziejaus įžymusis eksponatas – XVII a. pradžios karo laivas, kuris, kaip ir “Titanikas”, nuskendo jo pirmojoje kelionėje, po 333 metų ištrauktas iš jūros gelmių ir yra vienintelis visuomenei išsaugotas beveik nepakitęs XVII a. burinis laivas.

Po pasivaikščiojimo po Stokholmo senamiestį sugrįžome į keltą – prabangi vakarienė, vėl šou programa, loterija, šokiai ir linksmybės…

Labai džiaugiuosi šia kelione, labai dėkoju Deividui ir Laimai, dėkoju visiems  bendrakeleiviams, kurie tapo mano draugais kelionėje. Ilgai prisiminsiu ir atvirus pokalbius, ir vaišingumą, ir labai vertinu naują pažintinę patirtį. Džiaugiuosi, kad yra tokia žmones bendrai veiklai suburianti organizacija – TPA.

Jei Laima mane rekomenduos – norėčiau ir aš tapti šios asociacijos nare.

Ačiū visiems ir iki pasimatymo!!!

 

Adelė Medeikienė, Lietuvos kriminalinės policijos biuro darbuotoja (norinti tapti TPA nare)…

Source link

Susiję straipsniai

Komentarai

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Dalytis straipsniu

Naujausi straipsniai

Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus fotografijų parodos atidarymas

Šiandien Policijos departamente atidaryta tradicinė Tarptautinės policijos asociacijos...

Policijos departamente atidaryta tradicinė Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus fotografijų paroda

2020 9 spalio TPA LS Profesinės komisijos pirmininkas Ramūnas Matonis Šiemet parodoje dalyvavo 14  dalyvių, kurie konkursui pateikė 87 nuotraukas (64 nuotraukas atviroje kategorijoje ir  23...

TPA LS valdyba aptarė aktualijas, išrinko aktyviausius poskyrius

2020 1 spalio TPA LS Profesinės komisijos pirmininkas Ramūnas Matonis Šią savaitę TPA LS būstinėje įvyko valdybos posėdis. Artėjančios policijos dienos proga į posėdį buvo pakviestas...

Biržų ipiečiai rungėsi šaudymo varžybose

2020 25 rugsėjo TPA LS Biržų poskyrio pirmininkė Zita Žalinkevičienė Jau tapo tradicija, kuomet į Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato organizuojamas senjorų šaudymo iš tarnybinio ginklo...