2022-05-09 Aplankyta Šiaurės Lenkija

Po dviejų sudėtingų metų saulėtą gegužės pirmąjį savaitgalį kelionių entuziastai susirinko į tradiciškai TPA LS Viešojo saugumo tarnybos poskyrio organizuotą pažintinę kelionę po Šiaurės Lenkiją. Noras susitikti ir keliauti suvienijo VST, Trakų, Policijos departamento poskyrius, taip išsiilgusius bendravimo, gerų įspūdžių ir naujų patirčių. Su kiekviena tokia kelione, norinčių keliauti ratas vis didėja.
Pažintis su Šiaurės Lenkija prasidėjo ankstyvą gegužės 7-osios šeštadienio rytą Kenštyno miestelyje, buvusioje bartų (prūsų genties) gyvenvietėje. Keliautojai čia turėjo progą pamatyti viduramžiais kryžiuočių pastatytą pilį, kurią ne kartą buvo sugriovę LDK kunigaikščiai Algirdas ir Kęstutis, taip pat vertingą XIV a. gotikinę Šv. Jurgio bažnyčią.
Didžiulio susidomėjimo sulaukė ekskursija į Gierložo girioje pasislėpusią Vilko irštvą – Adolfo Hitlerio bunkerį, įtvirtintą tuometiniuose Rytprūsiuose, iš kurio Antrojo pasaulinio karo metais Hitleris vadovavo Vokietijos ginkluotosioms pajėgoms. Keliautojai turėjo progą patys įsitikinti, kokio galingo dydžio ir aukščiausio slaptumo lygio įrenginiai buvo sukurti, kad Hitleris jaustųsi saugus, išgirsti įdomių istorijų iš Fiurerio gyvenimo, savo akimis pamatyti vietą, kur buvo įvykdytas paskutinis pasikėsinimas į Hitlerį. Girios ošimas, griuvėsių didingumas, gidės pasakojimų vaizdingumas, leido pasijusti istorijos liudininkais.
Po šiurpios istorijos liudininkės Gierložo girios, Šventalieptė buvo tarsi atgaiva sielai. Ši vieta, ypač mėgiama maldininkų, garsėjanti Šv. Mergelės Marijos apsireiškimu, kur anksčiau veikė Šv. Lipkos vienulynas, dar vadinama šventąja Varmijos sala. Didelį įspūdį paliko „šokančių“ bažnyčios vargonų koncertas. Vargonų, kuriuos sudaro apie 5000 vamzdžių, garsūs šventųjų figūrėlėmis, pamaldžiai linguojančiomis galvomis vos jiems užgrojus.
Po Šv. Liepos miestelio keliautojų laukė Riešlius – jaukus, žavintis gotikine architektūra miestelis, kuriame įsikūrusi Vyskupų pilis. Visi norintys, įkopė į Šv. Petro ir Povilo bažnyčios bokštą, iš kurio miestelis atsivėrė kaip ant delno.
Po įtemtos ir ilgos dienos, prasidėjusios trečią valandą nakties, keliautojai pasiekė Mragovo kurortą – nedidelį, jaukų miestelį, kuriame, kaip ir visoje Lenkijoje, gausu kultūrinių ir istorinių objektų. Kad Lenkijoje pavasaris lenkia lietuviškąjį oro temperatūra, įsitikinome vakarodami prie miestelio ežero Czos.
Sekmadienis taip pat buvo nuotaikingas – įspūdingi objektai keitė vienas kitą. Diena prasidėjo kelione prie 36 m aukščio Stančikų tiltų – geležinkelio viadukų, esančių Lenkijos-Kaliningrado srities pasienyje, buvusios Prūsijos teritorijoje. Dėl tokio vaizdo, koks atsiveria nuo šių viadukų, buvo verta nuvažiuoti tokį ilgą kelią.
Dar aplankyti Vygrių kamaldulių vienuolynas, kurio celių sienos mena ir popiežiaus Jono Paulius II žingsnių aidą, bei Seinų Katedra, kurios Mergelės Marijos koplyčios rūsyje ilsisi vyskupo Antano Baranausko, Lietuvos poeto, palaikai.
Kelionė truko vos dvi dienas, bet jos metu tiek daug pamatyta ir patirta, aplankyti kultūros ir istoriniai objektai, atšvęstas VST poskyrio pirmininko gimtadienis, rengtos viktorinos, dainuotos dainos, megztos naujos pažintys, regzti naujų ateities kelionių planai. Išsiskiriant, kaip ir po kiekvienos tokios kelionės, išsiskyrėme žadėdami draugauti ir vėl keliauti… Nes kelionių su draugais nebūna per daug.

Servo per Amikeco!!!

Susiję straipsniai

Komentarai

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Dalytis straipsniu

Naujausi straipsniai